Vážení priatelia,
dovoľte mi, aby som Vás v krátkosti oboznámil s priebehom a výsledkami rybárskych pretekov, ktoré sa uskutočnili na rybníku Záhumnie vo Veľkom Orvišti, dňa 26.4. 2014.

Po dôsledných prípravách tj. zarybnení a propagácii, sme mohli odštartovať 4.-ročník pretekov.
Zúčastnilo sa 58 pretekárov, ktorých neodradilo ani typické aprílové počasie.
Nakoľko celú noc pred pretekmi výdatne pršalo, už ráno okolo 5:00 hod. som mal telefonáty, či preteky nebudú zrušené. Predpoveď vravela, že okolo 8: 00 hod. má dážď ustať a tak sa aj stalo.
Pretekári nahodili svoje udice o 7:30 hod. a do 15:00 hod. niektorí viac, iní menej úspešne zdolávali svoje úlovky. Súťažilo sa o najťažšieho kapra. Kaprov sa za preteky chytilo 103 kusov, čo je v celku slušný počet. No oproti minulému roku, kedy sa chytilo 238 kusov, je to značný pokles. Keďže počasie a aktivitu rýb nevieme ovplyvniť, berieme situáciu takú aká je.

Víťazného kapra o váhe 3,67 kg zdolal Ľuboš Zubák z Krakovian. Bol to v jeho živote prvý zdolaný kapor. Za víťazstvo si odniesol nákupný poukaz v hodnote 200 eur, ktoré nám do súťaže venovalo rybárstvo FEKETE z Vrbového. Ku cti mladému víťazovi slúži aj fakt, že zdolaného kapra po odvážení pustil späť do rybníka. Jeho otec mi po pretekoch prezradil, že chcú mať zo syna tenistu, no on inklinuje k rybám a k prírode. Dúfam, že si vyberie správne. Veľmi radi ho u nás opäť v budúcnosti privítame.

Na druhom mieste sa umiestnil Norbert Michel mladší, ktorý tiež rybárči od útleho detstva a úprimne Vám poviem, že som tomu rád. Na jeho udici skončil kapor s hmotnosťou 3,52 kg, za čo si odniesol hodnotné navijaky značky DAM a 4 kilogramy kvalitného krmiva na lov rýb. Cenu do súťaže venovalo rybárstvo DAIV Piešťany, ktorého majiteľom je pán Martin Lipka.

Na tretej priečke sa umiestnil Michal Lauko z Pobedíma, ktorý zdolal kapra o váhe 3,46 kg, za čo bol odmenený 50-timi eurami v hotovosti.

Na štvrtom mieste skončil Jaroslav Kladnúch s úlovkom kapra o váhe 3,35 kg a vyhral poukaz v hodnote 30 eur od pneuservis Vojtech DEKAN.

Dvaja pretekári a to Peter Zubák a Michal Funcik sa podelili o piate miesto, obaja totiž ulovili rovnako ťažké ryby, každý o váhe 3,28 kg, za čo si rozdelili kartón špičkového vína.

Šieste miesto pre seba získal Eduard Lehuta z Piešťan, ktorý ulovil kapra o hmotnosti 3,08 kg a odniesol si sadu auto- pomôcok od pneuservis Vojtech DEKAN.

Najviac kaprov počas pretekov zdolal Maroš Svetlík z Pobedíma a to 13 kusov.
Tak isto si dobre zachytal aj Milan Bednár z Piešťan , s počtom ulovených kaprov 11.

Som rád, že sa darilo aj ostatným pretekárom, niektorým viac, iným menej. Snáď sa to nabudúce otočí. Prítomní pretekári si privlastnili 15 kusov kapra. Tak, ako sa stalo dobrým zvykom, aj teraz členovia RZ Záhumnie pripravili pre všetkých prítomných chutné občerstvenie vo forme pečených jaterníc a klobás, výborného gulášu a pečených pstruhov. Po občerstvení sa len tak zaprášilo, čo nás veľmi potešilo. Aj napriek aprílovému počasiu, sa preteky vydarili a viacerí účastníci sa tešia na ďalší ročník, ktorý určite opäť usporiadame.

Na záver chcem všetkým zúčastneným poďakovať, za zdarný priebeh pretekov a členov RZ Záhumnie pozvať na zahájenie kaprárskej sezóny na rybníku Záhumnie, ktorá sa začína 27.4. 2014. Takisto chcem pozvať širokú verejnosť, ktorá si môže zakúpiť hosťovacie povolenie na našom rybníku s tráviť tak príjemné chvíle pri dobrej rybačke.