Vážení čitatelia, dovoľte aby som vás vo svojom príspevku informoval o činnosti a pláne podujatí na rybníku Záhumnie v roku 2017.

Na úvod spomeniem, že na rybníku záhumnie sa v roku 2016 ulovilo a privlastnilo 1625kusov rýb o celkovej hmotnosti 1335,9kg. Z toho bolo234kusov kapra o hmotnosti 808,9kg, čo predstavuje priemernú hmotnosť 3,45kg/kus. Najviac bol lovený pstruh dúhový a to 1367kusov o hmotnosti 486,4kg, čo v priemere znamená 0,355kg na jeden kus. Z ostatných rýb to boli zubáč, amur, šťuka, karas a pleskáč.

Už počas krutej zimy začal Zdeno Markech s prestavbou zakúpenej unimobunky na sociálne zariadenie v ktorom budú dámske a pánske toalety. V týchto dňoch práce finišujú.

Dňa 26. marca sa na Záhumní uskutočnilo druhé kolo Favorite Jazerná Pstruhová Liga. Jednalo sa o interný pretek, ktorého sa mohli zúčastniť iba registrovaní pretekári v tejto lige.

Z päťdesiatich registrovaných nakoniec štartovalo 47 pretekárov, ktorí počas preteku ulovili 815 kusov pstruha dúhového, čo svedčí o majstrovstve týchto borcov. Všetky úlovky boli vrátené späť do vody.

O necelý týždeň v sobotu 1. apríla RZ Záhumnie zorganizovalo preteky pre širokú verejnosť s príznačným názvom Jarný Pstruh 2017. Tohto preteku sa zúčastnilo43 pretekárov z celého Slovenska. Súťažilo sa v štyroch kolách, každé trvalo jednu hodinu. V tomto preteku sa sčítavali dĺžky úlovkov. Po prvom kole sa už videl náš dobrý priateľ Jožko Borovica zo Šurian, ako odchádza na víťaznom bicykli na juh. V prvom kole zdolal desať dúhakov, no ale potom prišla katastrofa, trikrát zero. Ryby v tento deň brali v južnej časti rybníka o čom sa presvedčili všetci prítomní pretekári. V severnej časti sa chytili traja krásny zubáči a nejaké ostrieže. Celkovo sa v preteku chytilo iba 138 kusov rýb, čo je v histórii pretekov najmenší počet. Po štvrtom kole sa zrátali výsledky a mohli sme pristúpiť k vyhodnoteniu najlepších pretekárov. V kategórii žien s prehľadom vyhrala pani Drahomíra Vaňová z Nového Mesta nad Váhom a bola ocenená fľaškou špičkového vína.

V mužskej kategórii sme ocenili deväť pretekárov.

Na 9. až 5. mieste sa umiestnili:

Samuel Nagy

Daniel Lukáč

Ivan Onofrej

Andrej Malík

Zoltán Kemenczik

Menovaný obdržali taktiež fľašku špičkového vína, ktoré do súťaže venoval zástupca starostu pán Jozef Valo.

Na štvrtom mieste sa umiestnil Juraj Schneider a bol ocenený rybárskym prútom zn. Esox. Tento prút do preteku venoval náš člen Marek Palkech, za čo mu ďakujeme.

Na bronzovej priečke sa umiestnil minuloročný dvojnásobný jesenný víťaz Róbert Ondrovič zo Senice, za čo mu patrilo 50 euro v hotovosti a pohár za tretie miesto.

Vicemajstrom preteku sa stal Arnold Soldan z Novej Dubnice a vybojoval si zelenú eurobankovku a taktiež pohár za druhé miesto. Arnold prisľúbil, že na jeseň k nám zavíta opäť. Už sa na neho tešíme.

To najlepšie na koniec.

Víťazom preteku Jarný Pstruh sa stal Matej Spáčil zo Šurian a získal už spomenutý bicykel zn. KELLYS v hodnote 350euro, a pohár pre víťaza preteku.

Tabulka výsledkov

Fotogaléria

Čo na záver? Aj keď ryby moc nebrali, počasie bolo aprílové, môžem smelo povedať, že opäť sa stretla partia skvelých ľudí, super kamarátov a vyznávačov Petrovho cechu. Určite sa s viacerými stretneme aj na jeseň a to 7. októbra na preteku Orvištský blyskáč. Do konca mesiaca August, majú účastníci jarného preteku prednostné právo prihlásenia sa na pretek jesenný.

Členovia RZ Záhumnie ďakujú všetkým prítomným, čí už pretekárom, alebo hosťom a návštevníkom za účasť na akcii na rybníku Záhumnie.

Robime to pre Vás veľmi radi. Najbližšie sa stretneme dňa 22. apríla na pretekoch v love kaprov. Petrov Zdar.

Autor článku : Norbert Michel tajomník RZ Záhumnie