Vážený čitatelia,
dovoľte aby som Vás v krátkosti informoval o činnosti nášho združenia.

Členovia RZ Záhumnie počas celého roku aktívne pracujú na zveľaďovaní miestneho rybníka a jeho okolia. Stovky brigádnických hodín odpracovaných pri príprave pretekov, zarybnení, výstavbe oddychovej zóny a údržbe rybníka, svedčia o tom, že miestny rybári na rybníku "ŽIJÚ" Dovolím si tvrdiť, že patríme medzi najaktívnejšie organizácie v obci.

Zvykli sme si, že jesennú prívlačovú rybačku otvárame pretekmi Orvišťský blyskáč. Preteky z roka na rok získavajú na popularite, keďže je o ne veľký záujem. Na rybníku je pre tento pretek, regulárnych 52 lovných miest a z tohto dôvodu sme asi 20 posledných záujemcov museli odrieknuť. Pred pretekmi sme do rybníka nasadili 300kg pstruha dúhového. V sobotu 4.októbra skoro ráno sa mohla paráda začať. Zúčastnení pretekári si to medzi sebou, resp. medzi nimi a rybami rozdali v štyroch kolách. Každé kolo trvalo 1 hodinu, a po jeho ukončení sa vyhodnotili výsledky. Niektorým sa darilo viac iným menej.

Celkovo sa počas pretekov ulovilo286 kusov pstruha dúhového,17 kusov ostrieža, jeden zubáč, jedna šťuka a dva jalce. Pretekári si privlastnili 83 kusov pstruha na obohatenie svojho jedálnička. Po ukončení štvrtého kola sa spočítali výsledky a vyhlásili najúspešnejší pretekári.

Na 5. mieste sa umiestnil Martin Drgoň z Hlohovca a odniesol si kartón kvalitného vína .
Na 4. mieste bol Jakub Hulvan z Vrbového, ktorý si odniesol cenu vo forme poukazu na služby a darčekové predmety od Pneuservis Vojto Dekan. Na bronzovom stupni víťazov sa umiestnil Igor Slávik z Piešťan, ktorý sa stal majiteľom poukazu v hodnote 100 euro. Cenu do súťaže venovalo Rybárske potreby DAIV Piešťany. Vicemajster pretekov, čiže druhé miesto obsadil Martin Mešenec z Vrbového. Týmto si vybojoval cenu v hodnote 200 euro, taktiež vo forme nákupného poukazu, ktorý nám poskytol pán Jozef Fekete majiteľ rybárskych potrieb PIPO z Vrbového. Svojím kumštom majstrovstvom si prvú priečku "vyprívlačoval" ZOLTÁN KEMENCIK zo Šurian. Ako sa už stalo zvykom vyhral bicykel zn. Kellys v hodnote 350 euro.

Víťaz pretekov k nám chodí aj s partiou viac rokov a ako nás po pretekoch informoval, už sa teší na nasledujúcu akciu. A nielen on ale aj ostatný rybári boli spokojný s priebehom a zabezpečením pretekov a v neposlednom rade aj z občerstvením, ktoré členovia RZ Záhumnie pre nich a širokú verejnosť pripravili. Na pretekoch na "Záhumní" sa stretli priaznivci Petrovho cechu z celého Slovenska. Boli tu zo Spiša, Nitry, Vrábel, Šurian,Trenčína, Bratislavy a z blízkeho i ďalekého okolia. Sme radi a teší nás, že sa nám darí organizovať akcie na ktoré sa ľudia tešia a po ktorých sa usmievajú. To je naša inšpirácia aj do budúcnosti.