Po sérii stretnutí, dohovorov, telefonátov a odjazdených kilometrov, sa nám podarilo zabezpečiť a odštartovať 2. ročník prívlačových pretekov s názvom: Orvišťský blyskáč.

V sobotu 6. októbra, sa na rybníku Záhumnie zišlo 47 pretekárov, ktorí si to rozdali v štyroch kolách.
Každé kolo trvalo jednu hodinu.
Po raňajšej prezentácii zaujali pretekári svoje vylosované stanovištia, ktoré sa počas pretekov štyrikrát menili.
Už prvé nahodenia naznačovali tomu, že ryby budú spolupracovať, o čom nás presvedčilo množstvo ulovených kusov v pretekoch.
Celkovo sa v pretekoch ulovilo 194 pstruhov dúhových, 63 kusov ostrieža, 6zubáčov a 3 šťuky.
Každý pretekár si mohol počas pretekov privlastniť 3 kusy pstruha. Túto možnosť využili niektorí pretekári a privlastnili si 79 kusov pstruha dúhového. V preteku sa bodoval pstruh, ostriež, zubáč, šťuka a sumec. Zratúvali sa dĺžky rýb v centimetroch, čo cm to jeden bod. Víťaz kola bol pretekár s najvyšším súčtom bodov ( cm ) v danom kole.
Za 1. miesto získal 1 bod. ( 2.miesto 2 body, 3.miesto 3 body 10.miesto 10 bodov atď. )
Celkovým víťazom sa stal pretekár s najnižším súčtom umiestnení v jednotlivých kolách.

Na 6. mieste sa umiestnil Marek Smorada s počtom bodov 66 / kartón vína chateau Krakovany
Na 5. mieste sa umiestnil Dušan Patrnčiak s počtom bodov 61 / pneu servis Vojto Dekan 30 euro
Na 4. mieste sa umiestnil Ján Žažo s počtom bodov 54 / poukaz rybárstvo PIPO Vrbové 100euro
Na 3. mieste sa umiestnil Norbert Guirický s počtom bodov 53 / špeciálny prívlačový prút od Jána Balaja v hodnote 170 euro
Na 2. mieste sa umiestnil Tomáš Mádr s počtom bodov 49 / poukaz Radical Fisching Piešťany 200 euro

Víťazom druhého ročníka pretekov sa stal Marián Michalka s počtom bodov 46./ cestný bicykel v hodnote 325 euro.